Obozowa 15

Zapraszamy do kontaktu biuro@hotelhorda.pl

Czas na relaks

Atrakcje w okolicy

Podczas przystanku w Słubicach z pewnością zainteresuje Cię kilka z proponowanych przez nas atrakcji. Bazar, stadion, strzelnica, pole golfowe, wały przeciwpowodziowe, park rekreacyjny znajdują się w w bezpośrednim otoczeniu Hotelu Horda. Na zobaczenie reszty atrakcji chętnie wypożyczymy Ci rower.

Most miejski Słubice

Most miejski łączący Słubice i Frankfurt nad Odrą

Miejsce niezwykle uwielbiane przez turystów - wystarczy przejść tylko kilkaset metrów, by dostać się do innego kraju. Z mostu rozpościera się przepiękny widok na leniwie płynącą Odrę

Bazar Słubice

W 2011 roku w Słubicach otwarto nowoczesny bazar, który powstał na gruzach poprzedniego, zniszczonego przez pożar w 2007 roku. Łączna powierzchnia bazaru to 16 tys. metrów kwadratowych. Na tym terenie znajduje się 425 stanowisk handlowych, są też parkingi i toalety. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bazar Słubice
Wildpark Frankfurt nad Odrą

Wildpark we Frankfurcie nad Odrą

Naturalnie dziki - park dla miłośników przyrody. spotkasz tutaj ok.300 zwierząt 30 gatunków. Park dzikiej przyrody znajduje się na zachodnich obrzeżach Frankfurtu nad Odrą, przy wejściu do lasu miejskiego. Teren o powierzchni 17 hektarów służył jako strzelnica przez ponad 100 lat. Atrakcją dla dzieci jest możliwość karmienia zwierząt.

Stadion w Słubicach

Kompleks sportowy w Słubicach budowany w latach 1914-1927, a następnie parokrotnie odnawiany. Podlega nadzorowi Lubuskiego Konserwatora Zabytków, a jego walory historyczne wymienione są w wielu dokumentach samorządowych. Jest to obecnie jeden z najstarszych stadionów w Europie Środkowej.

Stadion w Słubicach
Wały przeciwpowodziowe w Słubicach

Wały przeciwpowodziowe

Wały w Słubicach pełnią nie tylko funkcję przeciwpowodziową, ale również rekreacyjną. Słubiczanie uwielbiają tu odpoczywać, spacerować i jeździć na rowerach. Nic dziwnego, w końcu na koronie wału ciągnie się ścieżka rowerowa, którą możemy dojechać aż w okolice Górzycy! Co kilka metrów stoją ławki, z których można napawać się pięknym widokiem Odry.

Park rozrywki i rekreacji w Słubicach

a na jego obszarze znajdują się m.in. pozostałości wieży Kleista, alejki spacerowe, tarasy widokowe, sadzawka, pole biwakowe, palenisko na ognisko, rożen i kilka placów zabaw dla dzieci.

Park rozrywki i rekreacji w Słubicach
Rejs po Odrze

Rejsy po Odrze

Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się również rejsy turystyczne statkiem wycieczkowym Zefir. Jednak by statek mógł wypłynąć, w rzece musi być odpowiednio wysoki stan wody. Ze Słubic można dopłynąć np. do Kostrzyna nad Odrą lub do Krosna Odrzańskiego. Na Zefierze odbywają się również imprezy muzyczne.

Pole do gry w golfa

Słubickie Pole Golfowe Dębowa Polana stanowi idealne miejsce do treningu i gry w golfa, które z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularną dyscypliną, zarówno wśród mieszkańców Słubic, województwa lubuskiego, jak również graczy zza sąsiedniej granicy.

Pole do gry w golfa Słubice
Strzelcnica Gunspot w Słubicach

Strzelnica

Strzelnica Gunspot mieści się przy ulicy Sportowej w Słubicach 9 5 minut pieszo od Hotelu Horda).Swoich sił mogą tu spróbować zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące. W ofercie szkolenia strzeleckie - sportowe i bojowe, imprezy komercyjne oraz zajęcia Warriorfit, czyli crossfit na świeżym powietrzu.

Kościół Mariacki we Frankfurcie nad Odrą

-

Kościół Mariacki we Frankfurcie nad Odrą
Ścieżka rowerowa nad Odrą

Ścieżka rowerowa Odra Nysa

-

Muzeum Kleista Frankfurt Oder

-

Muzeum Kleista Franfrurt nad Odrą